sudo2017[равлик]ukr.net
https://www.facebook.com/ukrliberation/
плюс три вісім нуль шість три шість три п`ять один шість вісім нуль.

Хто ми такі?


Нині користувачі персональних комп'ютерів дедалі більше прагнуть бути незалежними від примх виробників програмного забезпечення із закритим сирцем. Дійсно, навіщо платити гроші за далеко не завжди якісні операційну систему, офісний пакет, інші застосунки для вирішення різних задач? Звісно, можна користуватися піратськими, «ламаними» програмами, проте це — пряме порушення українського й міжнародного законодавства.

Наразі існує великий вибір програмного забезпечення, що розповсюджується на умовах ліцензії GPL та подібних, тож є вільним: будь-хто може абсолютно безкоштовно завантажити операційну систему із потрібними для конкретного виду діяльності програмами — так званий дистрибутив — і почати користуватися, не знаючи горя.

На превеликий жаль, із якоїсь незрозумілої причини чи не всі українські державні установи, починаючи міністерствами, держадміністраціями й завершуючи університетами та школами, по-перше, використовують програмне забезпечення із закритими сирцями, витрачаючи на його придбання та підтримку кошти платників податків, а по-друге, створюють усі умови, щоби користуватися вільним ПЗ простим людям було невигідно.

Наведемо простий і вельми життєвий приклад: згідно з вимогами Міністерства освіти і науки України, кандидатська дисертація має оформлюватися з використанням шрифту Times New Roman та бути створеною у текстовому редакторі Word. Згаданий шрифт поставляється разом із операційною системою Microsoft Windows, яка на момент написання цього тексту коштує близько 3,5 тис. грн., а текстовий процесор Word є складовою частиною пакету Microsoft Office, котрий у комплектації «для дому» вартує в районі 1,7 тис. грн.

Виходить, що саме тільки візуальне оформлення згаданої тут дисертації відповідно до вимог МОНУ коштуватиме понад 4,5 тис. грн., тоді як із використанням вільних шрифтів, операційної системи та офісного пакету з відкритим сирцем це потягло б «аж»... нуль.

А тепер уявіть-но на хвильку, скільки коштує облаштувати пересічний офіс пересічного державного підприємства пересічним (звісно ж, закритим) програмним забезпеченням. Уявили? Всі ці витрати лягають на наші з вами плечі. Ці самі величезні, враховуючи ступінь бюрократизації української дрежавної машини, кошти можна було б натомість використати на задоволення нагальних потреб суспільства, зокрема — на допомогу людям, постраждалим унаслідок війни на Донбасі, ветеранам цих бойових дій, вимушеним переселенцям, дітям-сиротам, безпритульним тощо.

Громадська організація «UKRAINIAN LIBERATION» покликана сприяти переведенню державного апарату України на вільне програмне забезпечення з метою раціонального розподілу кошторисних грошей, зокрема — для ефективнішого фінансування благодійності.

Задля досягнення цієї мети ми проводимо роз'яснювальну роботу, безкоштовно перенавчаємо користувачів ПК на операційні системи та програмні пакети з відкритими сирцями (GNU/Linux, FreeBSD та інші), а також активно використовуємо всі правові методи впливу на державні установи та інституції, щоб перевести їх на відкриті формати даних для ведення документації.

Якщо ти цінуєш свободу, право вільного вибору, а також хочеш допомогти Україні йти воднокроч із часом і позбутися зайвих, рудиментарних витрат, — ми чекаємо на тебе!

Долучайся! ;-)